forumpasa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumpasa

eglecenin resmi sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bu kadın 1300 yaşında!

3 posters
YazarMesaj
angel_of_love
Ata'mın İzinde, Ata'm İçin Kazan Fenerbahçe!
angel_of_love

Erkek
Lakap : Sam

Bu kadın 1300 yaşında! Empty
MesajKonu: Bu kadın 1300 yaşında!   Bu kadın 1300 yaşında! EmptyPerş. Ağus. 28, 2008 5:46 pm

Bu kadın 1300 yaşında! Mumya-kadin-2888_icHuaca Puclina kazı bölgesinde uzun zamandır devam eden kazı çalışmaları sonucunda ortaya çıkan lahitlerin inka uygarlığı öncesindeki kabilelerin yaşadığı dönemlere ait olduğu belirtildi. 

Arkeologlar yaptıkları kazı sırasında mumyalaşmış insan bedenlerine ulaştılar. Toplam 30 bedene ulaşan arkeologların ortaya çıkardığı son kadın mumyasının bütün şekliyle korunabilmiş olduğu ifade edildi. 

Aynı bölgede daha önce de benzer mezarlar ortaya çıkardıklarını ifade eden Kazı yöneticisi Isabel Flores: 'Daha önce bulduğumuz insan bedenleri çok yıpranmış, delik deşik olmuş cesetlerdi. Hiç bu kadar bozulmamış ve bütün halde kalmış bir bedene rastlamamıştık.' şeklinde bir ifadede bulundu.

Bir kadın bedenine olduğu çok net biçimde algılanan kalıntının çok hassas bir çalışma sonucu ortaya çıkarıldığını belirten Flores, bulunan mumyayı önce ince kağıtlara sardıktan sonra hassas bir şekilde düz bir tahta zemin üzerine aldıklarını belirtiyor. 

Hafta başında başka iki yetişkin mumyasına daha ulaştıklarını belirten kazının başka bir görevli uzmanı Miguel Angel durumu 'Böyle birşeyle karşılaşacağımı kesinlikle tahmin etmezdim. Bu kadın mumyasıyla ilk göz göze geldiğimde iri gözlerinden bir anda irkildim fakat daha sonra vücudunun alt kısmı da ortaya çıktığında gerçekten mumyanın bir doğa harikası olabileceğini düşünmekten kendimi alamadım' şeklinde yorumluyor.

Huaca Pucliana'da uzun süredir yoğun çaba harcadıklarını söyleyen Flores, küçük çocuk mumyalarının genellikle büyük yetişkin kadın mumyalarının yanıda yer almasını gelişmiş aile bağlarına bağlıyor ve modern Lima kentinin altında belki de buna benzer yüzlerce mezarın olabileceğini söylüyor.

http://www.siyasiyorum.com
zeynep
banlandı
banlandı
zeynep

Kadın
Lakap : sorma
ruh hali : Bu kadın 1300 yaşında! Nerdey10

MesajKonu: Geri: Bu kadın 1300 yaşında!   Bu kadın 1300 yaşında! EmptyPerş. Ağus. 28, 2008 6:48 pm

ilginç bir paylaşım... eline sağlık Semih.
http://www.forumpasa.yetkinforum.com
nur
Genel K.Başkanı
Genel K.Başkanı
nur

Kadın

MesajKonu: Geri: Bu kadın 1300 yaşında!   Bu kadın 1300 yaşında! EmptyC.tesi Ağus. 30, 2008 1:53 pm

vay be cok garip saol semih
angel_of_love
angel_of_love

Erkek

MesajKonu: Geri: Bu kadın 1300 yaşında!   Bu kadın 1300 yaşında! EmptyC.tesi Ağus. 30, 2008 6:41 pm

gözleri çizgi film kahramanlarının gözlerine benziyor Very Happy
nur
Genel K.Başkanı
Genel K.Başkanı
nur

Kadın

MesajKonu: Geri: Bu kadın 1300 yaşında!   Bu kadın 1300 yaşında! EmptyC.tesi Ağus. 30, 2008 6:42 pm

bencede yha yada heykel gibi bu gercek olduuna eminmisin Very Happy
angel_of_love
angel_of_love

Erkek

MesajKonu: Geri: Bu kadın 1300 yaşında!   Bu kadın 1300 yaşında! EmptyC.tesi Ağus. 30, 2008 6:45 pm

neyin gerçek olduğundan eminiz ki?
nur
Genel K.Başkanı
Genel K.Başkanı
nur

Kadın

MesajKonu: Geri: Bu kadın 1300 yaşında!   Bu kadın 1300 yaşında! EmptyC.tesi Ağus. 30, 2008 7:24 pm

kadının gozu yhacok garip

Bu kadın 1300 yaşında!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-