forumpasa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumpasa

eglecenin resmi sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Magandaya ödül gibi ceza

2 posters
YazarMesaj
angel_of_love
Ata'mın İzinde, Ata'm İçin Kazan Fenerbahçe!
Ata'mın İzinde, Ata'm İçin Kazan Fenerbahçe!
angel_of_love

Erkek
Lakap : Sam

Magandaya ödül gibi ceza Empty
MesajKonu: Magandaya ödül gibi ceza   Magandaya ödül gibi ceza EmptyPaz Ağus. 31, 2008 3:14 pm

Yargıdan, düğün ve maçlarda ateş açarak can kayıplarına, yaralanmalara neden olan magandaları cesaretlendirebilecek bir karar çıktı

Yargıtay 8. Ceza Dairesi, kurusıkı tabancayla yerleşim yerinde havaya ateş açılan sanığa Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) “genel güvenliği tehlikeye sokmak” suçundan verilen cezayı bozdu. Kararda, sanığa sadece “gürültü” yaptığı için ceza verilmesi ve silahının iade edilmesi gerektiği vurgulandı.
Karara konu dava, bir yerleşim alanında kuru sıkı silahıyla havaya ateş eden sanık hakkında açıldı. Yerel mahkeme, sözkonusu sanığı, 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası öngören TCK’nın “genel güvenliği tehlikeye sokmak” suçundan mahkûm etti. Mahkeme, sanığın kurusıkı silahına da el konulmasına hükmetti.

Sadece ‘gürültü’
Temyiz üzerine dosya Yargıtay’a geldi. Yargıtay, mevzuata göre kuru sıkı tabancaların ateşli silahlar gibi değerlendirilemeyeceğini belirterek, magandaları sevindirecek karara imza attı. Kararda, söz konusu silahın ateşli bir silahın işlevine sahip olmadığı, bu nedenle ancak Kabahatler Kanunu uyarınca sanığa, “gürültü yapmak” suçundan para cezası verilebileceği vurgulandı. 
Kararda, yine mevzuata göre sözkonusu silahın alıkonulmasına da imkân bulunmadığı kaydedildi. Bu nedenle yerel mahkemece el konulan silahın sanığa iadesinin gerektiği vurgulandı. Karara göre,; 50 YTL ceza ödeyecek olan sanık havaya ateş açtığı silahına da tekrar kavuşacak. Yerel mahkeme, bu kararın yanlış olduğunu belirterek ilk kararında direnirse, dosya Yargıtay Ceza Genel Kurulu’na gelecek. Genel Kurul’un kararı, kurusıkı tabancalarla havaya ateş açılması konusunda belirleyici olacak.
http://www.siyasiyorum.com
nur
Genel K.Başkanı
Genel K.Başkanı
nur

Kadın

Magandaya ödül gibi ceza Empty
MesajKonu: Geri: Magandaya ödül gibi ceza   Magandaya ödül gibi ceza EmptyPaz Ağus. 31, 2008 11:33 pm

pff yha kac kisi oluo o tabancalar yuzunden galatasary sampıyon oldugunda dısardaydım bi mutlu olup eglenemedim bile annem içeri gel silah atarlar bise olur dedi Sad saol semih

Magandaya ödül gibi ceza
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tablo Gibi Manzaralar
» Ceza-Ne Benim
» Ceza feat Narkoz-Dertler Biter Mi?