forumpasa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumpasa

eglecenin resmi sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TL geri geliyor!

3 posters
YazarMesaj
öykü
ForumPaşası
 ForumPaşası
öykü

Kadın
Lakap : öykü
ruh hali : TL geri geliyor! Masum10

TL geri geliyor! Empty
MesajKonu: TL geri geliyor!   TL geri geliyor! EmptyC.tesi Ekim 11, 2008 1:00 pm

Merkez Bankası Başkanı DurMuş Yılmaz, 2005 yılında paradan altı sıfır atılması ile başına 'Yeni' ibaresi alan Türk Lirası'na (TL) 1 Ocak 2009'dan itibaren tekrar dönüleceğini açıkladı. Yeni Kuruş da dönüşümle birlikte Kuruş (Kr) haline gelecek.

Ankara(ANKA)-Merkez Bankası Başkanı DurMuş Yılmaz, 2005 yılında paradan altı sıfır atılması ile başına 'Yeni' ibaresi alan Türk Lirası'na (TL) 1 Ocak 2009'dan itibaren tekrar dönüleceğini açıkladı. Yeni Kuruş da dönüşümle birlikte Kuruş (Kr) haline gelecek. YTL ve YKr bir yıl boyunca TL ve Kr ile birlikte kullanılabilecek.

Banknot TL'de üst kupür 200 olacak. TL'nin ebatları ve tasarımı farklı olacak. Görme engellilerin tanıyabilmesi için kabartma ve her kupürün farklı boyutta olması yöntemleri uygulanacak. Görme engellilerin parayı tanımasında kullanılan para ölçer de Merkez Bankası tarafından ücretsiz olarak dağıtılacak. TL'nin yeni güvenlik önlemleri olacak. Madeni para için de Euroya benzemeyecek bir tasarım hazırlandı.

bu haberle ekonomi bölümünün siftahını yapmış oldum Smile
angel_of_love
Ata'mın İzinde, Ata'm İçin Kazan Fenerbahçe!
Ata'mın İzinde, Ata'm İçin Kazan Fenerbahçe!
angel_of_love

Erkek
Lakap : Sam

TL geri geliyor! Empty
MesajKonu: Geri: TL geri geliyor!   TL geri geliyor! EmptyC.tesi Ekim 11, 2008 1:08 pm

6 sıfır gelmiyor ki "Y" miz gidiyor o kadar :)siftah biraz yanlış oldu sanki Smile
http://www.siyasiyorum.com
öykü
ForumPaşası
 ForumPaşası
öykü

Kadın

TL geri geliyor! Empty
MesajKonu: Geri: TL geri geliyor!   TL geri geliyor! EmptyC.tesi Ekim 11, 2008 1:14 pm

PARDON çok özür dilerim düzelteceğim ama terörü lanetliyoruruz yazısı olduğu için düzeltemiyorum

habere baktım başlığını kendim yazıyım dedim elimi yüzüme bulaştırrdım tekrar özür dilerim Embarassed
nur
Genel K.Başkanı
Genel K.Başkanı
nur

Kadın

TL geri geliyor! Empty
MesajKonu: Geri: TL geri geliyor!   TL geri geliyor! EmptyPtsi Ekim 27, 2008 8:13 pm

bence iyi olck insnlrn gerci insanlar hala alısamadılar ytlye bile ama ben bir ytl demiorm bir lira diorm pazardakı cinlilerden alıstm XD
öykü
ForumPaşası
 ForumPaşası
öykü

Kadın

TL geri geliyor! Empty
MesajKonu: Geri: TL geri geliyor!   TL geri geliyor! EmptySalı Ekim 28, 2008 9:30 pm

bende doğru düzgün alışamamaıştım durmadan tl diyodum daha yeni alıştım ondada eskiyi dönüyorlar Evil or Very Mad Very Happy

TL geri geliyor!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-