forumpasa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumpasa

eglecenin resmi sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sultan Elvan: Keşke Koşmasaydım...

YazarMesaj
angel_of_love
Ata'mın İzinde, Ata'm İçin Kazan Fenerbahçe!
Ata'mın İzinde, Ata'm İçin Kazan Fenerbahçe!
angel_of_love

Erkek
Lakap : Sam

Sultan Elvan: Keşke Koşmasaydım... Empty
MesajKonu: Sultan Elvan: Keşke Koşmasaydım...   Sultan Elvan: Keşke Koşmasaydım... EmptyC.tesi Ağus. 23, 2008 4:00 pm

Pekin’deki gururumuz, 5 bin metre finalinde gümüşe koştu, Türkiye’nin yüzünü yine güldürdü. Elvan, son 150 metrede favori Defar’ı geride bıraktı, ancak Dibaba’yı yakalayamadı. Bir olimpiyatta iki madalya kazanan tek Türk oldu

Pekin Olimpiyatı’nda atletizmdeki yüz akımız olan Elvan Abeylegesse, 10 bin metreden sonra 5 bin metrede de gümüş madalya kazandı, bir olimpiyatta çifte madalya kazanan ilk Türk sporcusu olarak bir kez daha tarihe geçti. 
15 atletin katıldığı finalin son 150 metresinde yaptığı ‘müthiş’ atakla yarışın favori isimlerinden Etiyopyalı Meseret Defar’ı geçmeyi başaran Elvan, tüm gücünü piste dökmesine rağmen 10 bin metrede de geçildiği Tirunesh Dibaba ile yine başa çıkamadı. Dibaba’nın 15.41.40 ile kazandığı yarışta milli atletimiz, 15.42.74 ile ikinci sırayı alırken, Defar 15.44.12 koşarak üçüncü oldu.
5 bin finalinde koşan diğer atletimiz Alemitu Bekele ise 15.48.48’lik derecesiyle 7. sırayı aldı.

Yine bayrak krizi
Elvan’ın, geçen yıl Osaka’daki Dünya Şampiyonası’nda 10 binde gümüş kazadıktan sonra karşılaştığı ‘bayrak krizi’ Pekin’de de tekrarlandı. 
Final sonrası Dibaba ve Defar, Etiyopya bayrağıyla zafer turu atarken, gözleri tribünde ay-yıldızlı bayrak arayan Elvan, büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. 10 bin metrede Türk bayrağını alarak tur attığı tribün önünde bir süre bekleyen Etiyopya asıllı atletimiz, Dibaba ve Defar adeta kendisine nispet yapar gibi Etiyopya bayrağıyla tur atarken, kazandığı gümüş madalyaya sevinemeden başı önde stadı terk etti.

‘Keşke koşmasaydım’
Yarış sonrası tepkisini dile getiren Elvan, “Kimse benden madalya beklemiyordu. Ama ben inanmıştım. Altın için koştum. Statta bayrak olmamasına çok üzüldüm. Bilerek mi yapılıyor diye düşündüm. Burada 68 Türk sporcu vardı, hiçbirini tribünde göremedim. Bayrak bulamayınca keşke yarışmasaydım diye düşündüm” dedi.
http://www.siyasiyorum.com

Sultan Elvan: Keşke Koşmasaydım...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-